Vietnamské kuřecí kari s kokosovým mlékem – Ca Ri Ga

Vietnamské kuřecí kari s kokosovým mlékem – Ca Ri Ga

Vyzkoušejte tuto neuvěřitelnou večeři z jedné pánve – vietnamskou drůbeží omáčku spolu s kokosovým mlékem (Ca Ri Ga). Je to ideální rovnováha slané chuti, středně teplé i jemně sladké chuti, kterou si jistě každý oblíbí!

Proč se našemu týmu líbí toto?

Vietnamská drůbeží omáčka je tedy skutečně chutná a zároveň velmi příjemná na vytírání spolu s křupavým chlebem! Sladká chuť pocházející z smažené zeleniny zcela kontrastuje s křehkou, šťavnatou drůbeží.Je plné chuti, nicméně vytvořené bez pasty z omáčky zakoupené v obchodě – prostě originální komponenty – proto můžete být velmi rádi, že jste si ji vytvořili zcela sami.Upravte si toto jídlo tak, aby vyhovovalo vašim preferencím – přidejte čisté chilli nebo dokonce chilli vločky pro zahřátí, nebo dokonce vyměňte drůbež za prase, tofu nebo dokonce ryby a měkkýše.

Co přesně je Ca Ri Ga?

Cà ri gà (ca ri = omáčka, ga = drůbež) je ve skutečnosti lahodně aromatická, ale střídmá vietnamská drůbeží omáčka nakapaná spolu s čistými chutěmi a přírodním konopím.Spolu s původem v indickém jídle tato omáčka odhaluje svůj vlastní jihovýchodní orientální účinek spolu s přidáním kokosové rybí omáčky a mléka.Hojná omáčka je ve skutečnosti spíše štíhlá a kapající, mnohem extra jako polévka, a proto není divu, že se proto efektivně hodí k čistému francouzskému nebo dokonce vietnamskému chlebu.

Vietnamské kuřecí kari s kokosovým mlékem – Ca Ri Ga

Pro bílý základ omáčky

650 g drůbežích stehen 1,5 libry, bez kostí, dole spolu s mnohem extra konvenčními bércemi, křídly nebo dokonce s kostí pro další chuť
1 brambor oloupaný a zredukovaný na 8 kusů
2 skvělý brambor 250 g / 8,8 unce, oloupaný a nakrájený přímo na kousky
1 mrkev 125 g / 4,4 unce, oloupaná a nakrájená přímo na kousky
3 lžíce tuku na smažení
200 ml kokosového mléka níže spolu s kokosovým mlékem nebo dokonce běžným mlékem pro nekokosový povrch
3-4 hrnky posypte směrem k drůbeži (množství se bude jistě lišit v závislosti na hloubce a velikosti vašeho hrnce)

Marináda na drůbež:

1,5 lžičky práškové omáčky použijte vietnamský prášek Ca Ri Ni an Perform (prášek na omáčky Madras), prášek do omáčky S&B!
1 lžíce rybí omáčky
2 lžička prášku z drůbežího masa níže spolu s cibulí nebo dokonce celerem sodným
1 lžička cukru
2 česneky nakrájené na plátky
3 centimetry citronové trávy nakrájené na plátky
1 cibule nakrájená níže spolu se 2 šalotkami

Volitelný

1 polévková lžíce kukuřičného škrobu směrem ke zvětšení, v kombinaci s 1 polévkovou lžící studeného posypu, níže spolu s moukou nebo dokonce tapiokovým škrobem
2 lžíce chilli oleje na zahřátí, dole spolu s chilli práškem nebo dokonce vločkami
1 hrst koriandru na ozdobu
2 vietnamské rohlíky pod francouzskými bagetami
vermicelli rýžové nudle
bílá rýže

Pokyny

Na marinádu:

Umístěte své drůbeží kusy do misky a také zahrňte součásti marinády (prášková omáčka, rybí omáčka, citronová tráva, cibule, zásoby drůbeže, cukr a česnek). Marinujte minimálně 30 minut, až 8 hodin přes noc.
650 g drůbežích stehen, 1,5 lžíce omáčky v prášku, 1 lžíce rybí omáčky, 1 lžička prášku z drůbežího masa, 1 lžička cukru, 3 centimetry citronové trávy, 1 cibule, 2 česnek

Na omáčku:

Rozehřejte tuk ve velké pánvi na vyšší teplotu. Brambory, báječné brambory a kousky mrkve opečte na všech okrajích dozlatova (asi 5 minut). Podrobnosti: V této fázi se ve skutečnosti nemusí úplně připravit. To je ve skutečnosti k „zabezpečení“ všech z nich a také k udržení jejich formy v omáčce bez přeměny kašovité.
1 brambor, 1 skvělý brambor, 3 lžíce tuku, 1 mrkev
Odstraňte zeleninu pocházející z pánve a zanechte za sebou co nejvíce oleje, který je za to zodpovědný.
Udržujte v teple a také zahrňte marinovanou drůbež. Připravte asi 2-3 minuty každý okraj, dokud nezhnědne. Posypte, dokud se drůbež skutečně nezpracuje.

Dáme páru, poté teplotu snížíme na mírný var po dobu 15 minut. V tuto chvíli zahrňte zeleninu a pokračujte ve vaření dalších 10-15 minut. Uvnitř příběhu z jakéhokoli typu pěny, která se píše na vedení spolu s štěrbinovou lžící.
Vložte do kokosového mléka, když je zelenina skutečně hladká a zcela připravená. V současné době můžete snadno připravit omáčku, pokud ji chcete řidší. Volitelné: Pokud zvolíte hustší polévku, přidejte směs kukuřičného škrobu a také chvíli mixujte, dokud omáčka nezhoustne.
200 ml kokosového mléka, 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
Volitelné: Přidejte chilli olej pro další chuť a teplo.
1 lžíce chilli oleje
Změňte výkon a zahřejte. Ozdobte spolu s čistým přírodním konopím, jako je koriandr, a také s křupavým vietnamským nebo dokonce francouzským chlebem, rýží nebo dokonce nudlemi nudlemi.
1 hrst koriandru, 2 vietnamské závitky, rýžové nudle vermicelli, bílá rýže